BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Saulės elektrinių statyba Dubysos regioniniame parke

Data

2022 11 21

Įvertinimas
0
Kolektorius2.jpg

   Šiandien kylant elektros kainoms bei atsiradus galimybėms gauti ES paramą saulės elektrinių įrengimui namų ūkiuose, vis dažniau sulaukiame Dubysos regioninio parko gyventojų paklausimų dėl galimybės įsirengti saulės elektrines sodybos teritorijoje.

   Dubysos regioninio parko apsaugos reglamente įtvirtinta, kad saugomoje teritorijoje saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius leidžiama įrengti ant pastatų stogų, pastatų fasadų, esamų fermų, gamybos, pramonės, sandėliavimo paskirties pastatų žemės sklypuose ir sodybose. Tačiau pažymima, kad parko draustiniuose saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius leidžiama įrengti tik ant pastatų stogų ir (ar) fasadų.

   Visais atvejais vieta inžinerinių statinių (įrenginių) statybai parenkama taip, kad nebūtų matoma nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų (kompleksų), gatvės, kelio ar apžvalgos vietų (regyklų), turizmo trasų. Ši sąlyga taikoma ir pastatams, ant kurių planuojama įrengti  saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius. Pastatuose ar sodybose, kurie yra kultūros paveldo objektai, šių inžinerinių statinių (įrenginių) statyba draudžiama.

   Dėl galimybės įsirengti saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius, vietos parinkimo rekomenduojame kreiptis į Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos specialistus.