BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naktinis pėsčiųjų žygis „Mistiškos Šešuvies slėnio istorijos“

Data

2021 09 29

Įvertinimas
0
Molavenai.JPG

      Norime to ar ne, į mūsų gyvenimus atslenka ruduo. Iš lėto, truputį nerangiai, galiausiai - paskubomis. Artėjant Vėlinėms, boluojančios medžių šakos, tarsi šešėliai primena vaiduoklius, sužadina norą pažinti tai, kas yra anapus. Pašešuvio kraštovaizdžio draustinis, aprėpiantis vaizdingą Šešuvies slėnį, pasižymi raiškiu kraštovaizdžiu. Šešuvies upės vaga giliai panirusi tarp aukštų, medžiais bei krūmynais apaugusių slėnio krantų, natūralios pievos, senvagės, raguvos, vienkiemiai sukuria mistišką aplinką. Slėnis apipintas vietinėmis istorijomis ir legendomis.

     Susidomėjusius rudenėjančios gamtos grožiu bei šios vietovės istorija, kviečiame spalio 30 dienos vakarą pasinerti į nuotykį – naktinį žygį gamtos apsuptyje.  Tai bus galimybė išgirsti liūdnas ir paslaptingas Benediktos, Katrės, Jono Nepomuko, Kęstučio apygardos partizanų Edmundo Kurtinaičio - Kalniaus, Stasio Šneiderio - Varguolio gyvenimo istorijas, aplankyti Smertkalnį, Milžkapį, Pelėdas, Pūdžiškę, Kapukus ir kitas vietas. Žygio metu užsuksime į Pašešuvio dvarelį, Kairiškės dvarvietę, Molavėnų archeologinį kompleksą, Lietuvos partizanų žūties vietą. Numatomas žygio atstumas 14 km.

     Spalio 30 d. nuo 17:00 val. dalyviai renkasi automobilių stovėjimo aikštelėje prie Molavėnų archeologinio komplekso (važiuojant per Pašešuvio gyvenvietę) 428705, 6146490 (LKS).

     Numatoma žygio pradžia 17:30 val. Žygis įvyks nepaisant oro sąlygų, todėl būkite tam pasirengę. Tam, kad praleistas laikas būtų malonus, rekomenduojama su savimi turėti puodelį arbatai, lengvų užkandžių, gėrimų, avėti neperšlampamus batus ir drabužius! Kelionei palengvinti galima pasiimti ėjimo lazdas. Kiekvienas žygio dalyvis atsako už savo sveikatą ir daiktų saugumą. Jei žygio dalyviui yra mažiau nei 18 metų, jis gali dalyvauti tik lydimas suaugusio asmens, kuris prisiima visą atsakomybę už nepilnametį. Tėveliai, kurie planuoja kartu su mažaisiais leistis į žygį, turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 7 metų maršrutas gali būti kiek per sudėtingas. Žygio dalyvio mokestis – 3 Eur. Išankstinė registracija iki spalio 29 d. tel. 8-614-13399, el. paštu vaidas.greicius@dubysa.info, facebook paskyroje. Dalyvių skaičius ribotas.

      Lauksime visų, norinčių atsikvėpti nuo įtempto gyvenimo ritmo, pasisemti jėgų ir energijos iš nuostabios gamtos, pažinti Žemaitijos krašto tradicijas.