BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas į jaunųjų tyrėjų konferenciją 2022

Data

2022 03 02

Įvertinimas
0
Konferencijos 2022 plakatas.png

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) prie Aplinkos ministerijos skelbia REGISTRACIJĄ į konferenciją  „JAUNŲJŲ MOKSLININKŲ TYRIMAI LIETUVOS SAUGOMOSE TERITORIJOSE 2022“, skirtą Lietuvos regioninių parkų 30-ečiui.

Įvairių krypčių studentai bei jaunieji mokslininkai konferencijos metu ne tik turėtų gebėti atskleisti savo tyrimų aktualumą Lietuvos saugomoms teritorijoms, bet ir pasiruošti laisvai diskutuoti.

Saugomos teritorijos tai neįkainojamų planetos vertybių saugyklos. Lietuvoje jose saugome vertybes kompleksiškai: gamtos ir kultūros paveldą bei kraštovaizdžių įvairovę. Moksliniai tyrimai neabejotinai užima reikšmingą vietą bandant pažinti ir užtikrinti dar veiksmingesnę Lietuvos nacionalinių, regioninių parkų ir rezervatų vertybių apsaugą. 2022 metai yra ypatingi dar ir tuo, jog minime Lietuvos regioninių parkų 30-metį.

Jau trečius metus organizuojamos konferencijos tikslas – pristatyti mokslinius tyrimus, vykdomus įvairių sričių studentų, jaunųjų mokslininkų, tyrėjų visoje Lietuvoje bei paskatinti būsimųjų ir esamų ST specialistų bendradarbiavimą.

Saugomose teritorijose vykdomi moksliniai  tyrimai daugiausiai siejasi su geografijos ar  biologijos, ekologijos mokslais, tačiau tai pat kviečiame registruotis ir būsimus istorikus, kultūrologus, teisės, turizmo ar rekreacijos sričių specialistus, kurių tiriamųjų darbų temos siejasi su saugomomis teritorijomis.

Planuojama konferencijos data – 2022 m. balandžio 13 d. (trečiadienis).

2021 metų konferencija nustebino specialiai konferencijai parengtais, kviestiniais pranešimais, kuriuos skaitė VSTT Metodinio analitinio centro gamtosaugos ekspertė (ornitologė) dr. Gintarė Grašytė bei VDU dėstytojas, vadovavęs nemažai geografijos krypties baigiamųjų darbų, susijusių su saugomomis teritorijomis lekt. Marijus Piliackas. Tai pat išgirdome studentų ir jaunųjų mokslininkų pranešimus iš tokių sričių kaip geografija ir kraštotvarka, biologija, ekologija bei aplinkotyra, biologinė įvairovė, kultūrologija.

Konferencijos metu leidomės į mokslinę kelionę po Anykščių, Pajūrio, Kėdainių, Kuršių nerijos, Panevėžio ir kitas Lietuvos vietoves, esančias saugomose teritorijose, o tuo pačiu dar kartą atsigręžėme į jauno mokslo svarbą Lietuvos saugomoms teritorijoms. Studentai ir jaunieji mokslininkai susilaukė nemažai patarimų iš įvairių sričių saugomų teritorijų specialistų, o VSTT sistemos darbuotojai susipažino su jaunųjų tyrėjų vykdomais tyrimais.

Visos 2021 metais vykusios konferencijos 3 dalių vaizdo įrašus galite rasti Nacionalinio ST lankytojų centro FB paskyroje, o jaunųjų mokslininkų skaitytų pranešimų TEZIŲ rinkinį VSTT svetainėje: https://vstt.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gamtosauginis-svietimas/leidiniai .

REGISTRACIJA (nuo vasario 26 d. iki kovo 12 d.) ir klausimai el. paštu: [email protected] .

*Konferencijos metu skaitomų pranešimų skaičius ribotas, todėl raginame REGISTRUOTIS kaip įmanoma greičiau.

REGISTRACIJAI prašome nurodyti: mokslinio darbo temą, studento vardą, pavardę, telefono numerį, studijų pakopą (bakalauras, magistras, doktorantūra), studijų kursą, aukštosios mokyklos pavadinimą, darbo vadovo vardą ir pavardę.

Studentams ši konferencija naudinga dėl galimybės pabendrauti ir padiskutuoti su VSTT specialistais, pasidalinti savo patirtimi bei gauti naudingų patarimų, o specialistams sužinoti apie šiuo metu vykdomus mokslinius tyrimus Lietuvos saugomose teritorijose bei preliminarius jų rezultatus.

*Renginio data gali būti keičiama dėl COVID19 situacijos šalyje.

**Renginys gali vykti nuotoliniu būdu.

Iš anksto dėkojame už dalyvavimą!