BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kai šiltnamis - statinys

Data

2022 06 02

Įvertinimas
0
Siltnamis.jpg

   Dažnas lietuvis besikurdamas nuolatiniam ar sezoniniam gyvenimui sodyboje pagalvoja apie daržo plotelį ir būtiną daržo atributą – šiltnamį, aprūpinantį šeimą agurkais, pomidorais ir kitomis gėrybėmis. Tačiau dažnas net nesusimąsto, kad šiltnamis taip pat gali būti statinys.

   Pagal teisinį reglamentavimą šiltnamis yra statinys, jei jį perkeliant į kitą vietą reikia jį išardyti į atskiras sudedamąsias dalis (medines, metalines konstrukcijas ir pan.), o ardymo metu daiktas praranda savo, kaip pagalbinio ūkio paskirties pastato, paskirtį (ir vertę), tokiu atveju šiltnamis ir yra laikomas nekilnojamuoju daiktu. Jei šiltnamio aukštis yra iki 5 m aukščio, o plotas - iki 80 kv. m, jis priskiriamas I grupės nesudėtingiesiems statiniams (kitos (šiltnamių) paskirties pastatams), kurių projektas ir statybą leidžiantis dokumentas privalomi tik išskirtiniais atvejais – statant kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje. Kitais atvejais I grupės nesudėtingojo statinio statybai projektas ir statybą leidžiantis dokumentas nėra neprivalomi. Tačiau reikėtų pažymėti, kad saugomose teritorijose statinių statyba - griežtai reglamentuota ir šiltnamį (I grupės nesudėtingą statinį) galima statyti tik sodybos teritorijoje.

   Didesnių matmenų šiltnamiai priskirtini neypatingiesiems arba ypatingiesiems statiniams, kuriuos norint statyti visais atvejais privalomas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas. Reikėtų pažymėti, kad LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme įtvirtinta nuostata, kad saugomose teritorijose draudžiama įkurti ir plėsti šiltnaminės daržininkystės specializuotus ūkius ir/ar statyti statinius, išskyrus statinius, kurių statyba atitinka savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio teritorijų planavimo dokumentų ir saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentų sprendinius.