BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dubysos regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Apdainuotoji Dubysa“

Data

2021 04 23

Įvertinimas
0
LC expo 02.JPG

    Dubysos regioninio parko lankytojų centre  įrengta nauja, originali ir moderni ekspozicija, pristatanti šio parko gamtos unikalumą bei vertybes. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Apdainuotoji Dubysa“.

    Maironio eilės „kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos“ padiktavo idėją – paversti ekspoziciją  milžinišku upės slėniu su žydinčiomis pievomis, skrajojančiais drugiais, nešančiais eiles ant sparnų. vingiuojančia Dubysos upe.

   Ekspozicija įrengta pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto iniciatorius  – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, partneris – Dubysos regioninio parko direkcija, rangovas - UAB „Baldų sistemos“.

Dubysos regioninio parko ekspozicijos ašis – žemėlapis su išryškinta Dubysos upe. Dubysos slėnio amžius matuojamas tūkstančiais metų - nuo paskutiniojo ledynmečio ledyno pakraščio pasitraukimo iš Lietuvos. Ekspozicijoje supažindinama su Dubysos slėnio sandara, jo formavimusi - iškyla tūriniai maketai: slėnio atkarpos su upe, salpinėmis pievomis. Visa tai reikia atrasti, ištraukti, sudėti iš atskirų dalių.

   Virš Dubysos upės „pastatytas“ Lyduvėnų geležinkelio tilto maketas, kurį galima išardyti, surinkti, stende sužinoti jo istoriją. Aplinkui – žydinčios pievos. Jose dėstomos įvairios temos: akcentuojama parko išskirtinė vertė, aprašomi slėniai, supažindinama su raguvomis, šaltiniais, tufų atsiradimu.Pievose“ integruota dėlionė apie pievų tipus, retuosius augalus. Gencijoninis melsvys pasakoja apie unikalų savo gyvenimo kelionę – nuo kiaušinėlio iki drugio.

    Ekspozicijoje dėmesys skiriamas ne tik gamtai, bet ir kultūros paveldui. Žaidimo dėka lankytojas sužino aplinkinių miestelių istoriją, piliakalnių legendas. Ypatingas dėmesys skiriamas Maironiui, apdainavusiam šį kraštą. Galima pasiklausyti dainų Maironio žodžiais, poezijos, pasigrožėti tautodailininkų kūriniais, atskleidžiančiais Dubysos grožį.

   Ekspozicija pritaikyta ne tik individualiam lankytojui, bet ir grupėms, neįgaliems žmonėms, čia vyks edukaciniai užsiėmimai.

    Dubysos regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją  galima aplankyti Kaulakiuose (Dubysos g. 2a, Kaulakių k., Raseinių r. sav.).

Kontaktinis asmuo  vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė, tel. nr.: 8 658 53060, 8-428-70330, laimute.peckaitiene@dubysa.info, info@dubysa.info